Španci demolirali Lihtenštajn

Danas su odigrane tri utakmice u grupi G u sklopu kvalifikacija za Svjetsko fudbalsko prvenstvo koje će se održati sljedeće godine u Rusiji.

Glatko do pobjede došla je reprezentacija Španije, koja je u gostima u Vaduzu došla do uvjerljive pobjede nad Lihtenštajnom slavivši rezultatom 8:0. Španci su golovima Ramosa, Morate, Isca i Silve u prvom poluvremenu riješili pitanje pobjednika, a demonstracija sile je viđena i u nastavku utakmice. U 55. minuti u listu strijelaca se upisao Aspas, tri minute kasnije je prednost povisio Morata, da bi u 63. minuti Aspas ponovo matirao golmana Lihtenštajna. I kada se mislilo da će ostati 7:0, u posljednjoj minuti mreža Lihtenštajna se ponovo zatresla kada je nespretni Goppel matirao vlastitog golmana.

Do pobjede je stigla i reprezentacija Italije. Azzuri su na domaćem terenu bili bolji od Izraela s minimalnih 1:0, a ključni trenutak na utakmici dogodio se u 53. minuti kada je Immobile na asistenciju Candreve postigao gol.

Treća utakmica grupe G između Makedonije i Albanije okončana je neriješenim rezultatom 1:1. Albanci su od 53. minute golom Roshija vodili minimalnim rezultatom, ali je do kraja utakmice Trajkovski uspio izjednačiti. Ispostavit će da je njegov pogodak iz 78. minute bio ujedno posljednji na utakmici.

Španija je u dosadašnjih osam utakmica upisala sedam pobjeda i zasluženo se nalazi na čelu grupe sa 22 osvojena boda, uz impresivnu gol razliku 31:3. Slijede je Italija (19), Albanija (13), Izrael (9), Makedonija (7), Lihtenštajn (0).